2011 03 08

Žaliosios zonos projektas išrinktas geriausia atgimstančio Naujamiesčio vizija

Projektavimo biuro „ArchDu” sukurtą žaliosios Naujamiesčio zonos viziją visuomenė išrinko geriausiu šios sostinės dalies atgaivinimo projektu. Už kūrybinėse dirbtuvėse „Naujas veidas Naujamiesčiui“ pristatytus darbus internete balsavo beveik 5000 žmonių, o laimėtojų darbas surinko arti pusės balsų. Anot renginio organizatorių, šiomis dirbtuvėmis siekiama įkvėpti teigiamus pokyčius Naujamiestyje.

Bendruomenės judėjimo „Naujamiesčio revoliucija“, loftų vystytojos „Concept Lofts“ ir „Italų dizaino namų“ surengtose kūrybinėse dirbtuvėse architektai kūrė originalius projektus Naujamiesčiui, atsižvelgdami į rajono aplinką ir unikalią industrinę architektūrą. Tarp sukurtų darbų – antrą vietą interneto balsavime užėmęs įmonės „Kitos pusės projektai“ suprojektuotas kabantis bulvaras T. Ševčenkos gatvėje, architektūros įmonės „Devyni architektai“ pristatytas originalus daugiafunkcinis „Naujamiesčio švyturys“ ir kiti.

Anot „Italų dizaino namų“ savininko Fulvio Cancelli, pristatyti darbai išsiskiria originalumu ir drąsiomis idėjomis.

„Norėčiau padėkoti visiems kūrybinėse dirbtuvėse ateities Naujamiesčio vizijas pristačiusiems architektams. Šiuo projektu nesiekėme, jog visi sukurti darbai būtų įgyvendinti. Mes norėjome, kad architektai išlaisvintų savo kūrybiškumą ir tokiu būdu pristatytų savo vizijas Naujamiesčiui“, – sakė F. Cancelli.

Pasak loftų vystytojos „Concept Lofts“ vadovo Andriaus Voišnio, kūrybinės dirbtuvės „Naujas veidas Naujamiesčiui“ yra skirtos ne tik pristatyti originaliems architektų sukurtiems projektams, tačiau ir padėti vilniečiams ir investuotojams atrasti šią sostinės dalį.

„Prie šio projekto prisidėjome, nes tikime, kad Naujamiestis yra vienas perspektyviausių Vilniaus rajonų, kurio unikalus architektūrinis ir strateginis potencialas leidžia čia plėtoti išties įdomius ir išskirtinius projektus. Patys vystome projektus Naujamiestyje ir tikime jo ateitimi“, – teigė A. Voišnis.

Po geriausio darbo paskelbimo visi norintys iki kovo pabaigos galės susipažinti su architektų sukurtais darbai „Italų dizaino namuose“ (Konstitucijos pr. 15). Vėliau darbai bus eksponuojami kitose miesto vietose.

Neformalią „Naujamiesčio revoliucijos“ iniciatyvinę grupę sudaro menų fabrikas „LOFTAS“, „Daiktų viešbutis“, loftų projektų Vilniuje vystytojas „Concept Lofts“, Vilniaus dizaino kolegija ir kiti bendruomenės nariai