2010 11 19

Pristatytas neatrastų Naujamiesčio vietų žemėlapis

Visuomenininkai pradėjo Naujamiesčio atgaivinimo kampaniją – bendruomenės judėjimo „Naujamiesčio revoliucija“ iniciatyva buvo sukurtas unikalių šios sostinės dalies vietų žemėlapis, kviečiantis vilniečius ir miesto svečius atrasti Naujamiestį. Projekto iniciatoriai teigia, jog jų planuose yra ir daugiau veiklų, kuriomis bus siekiama priminti miestiečiams šio rajono išskirtinumą, unikalią industrinę architektūrą ir potencialą.

Žemėlapyje, šią savaitę atsidūrusiame populiariausiuose Vilniaus žmonių traukos centruose, yra sužymėta dvidešimt vietų, kurios, „Naujamiesčio revoliucijos“ atstovų teigimu, yra unikalios ir vertos miestiečių dėmesio. Tarp jų – naujojo Vilniaus panorama, pirmasis pasaulyje paminklas Frankui Zappai, Vilniaus dizaino kvartalas, geriausia vieta pasitikti aušrą Vilniuje, seniausias ir didžiausias sostinės gėlių turgus bei kitos.

Anot vieno iš „Naujamiesčio revoliucijos“ iniciatorių Vytauto Matulevičiaus, šis žemėlapis nėra dar vienas nuobodus turistinis leidinys.

„Kurdami žemėlapį nusprendėme miestiečiams pristatyti ir tas Naujamiesčio vietas, kurios dažnai nepatenka į turistams skirtus žemėlapius. Norėjome pabrėžti, kad mūsų rajone yra išties išskirtinių vietų, kurios daugeliui vilniečių gali būti nepažįstamos arba užmirštos, kaip pavyzdžiui – žaliausia Vilniaus panorama į Vingio parką arba Vilniaus kinų kvartalas, besiformuojantis aukštutiniame Naujamiestyje. Žemėlapį paskleisime kuo plačiau, kad kuo daugiau vilniečių galėtų su juo susipažinti“, – sako V. Matulevičius.

Nuo lapkričio pradžios vilniečių akį traukia šalia J. Basanavičiaus ir Švitrigailos gatvių esanti jaunųjų menininkų sukurta rožinė „Naujamiesčio revoliucijos“ stotelė, o prieš dvi savaites trijose rajono vietose atsirado molinių varpelių, sukabintų ant medžių, alėjos. Pasak „Naujamiesčio revoliucijos“ atstovo, judėjimo planuose – kultūriniai renginiai, kūrybinės dirbtuvės bei simpoziumai, kuriuose profesionalai kurs Naujamiesčio ateities viziją.

Neformalią „Naujamiesčio revoliucijos“ iniciatyvinę grupę sudaro menų fabrikas „LOFTAS“, „Daiktų viešbutis“, loftų projektų Vilniuje vystytojas „Concept Lofts“, Vilniaus dizaino kolegija ir kiti bendruomenės nariai.