2011 03 28

Žurnalistams įteiktos simbolinės Naujamiesčio plytos

Kovo 25 d. apdovanoti labiausiai Naujamiesčiui ir loftų kultūros puoselėjimui praėjusiais metais nusipelnę žurnalistai. Devyniems žiniasklaidos atstovams įteiktos simbolinės Naujamiesčio plytos, kažkada buvusios pramoninių šio rajono pastatų sienose.

Apdovanojimai „Už Naujamiesčio revoliucijos ir loftų kultūros palaikymą“ teko devyniems žurnalistams. Simboliška, tačiau plytas, kurios buvo panaudotis apdovanojimų statulėlėms pagaminti, padovanojo pirmojo tikro gyvenamųjų loftų projekto „Soho Lofts“ Naujamiestyje puoselėtojai „Concept Lofts“. Šios plytos anksčiau buvo dalimi paties Naujamiesčio, kurio reiškmė pastaraisiais metais Vilniuje – tik auga.

Kaip penktadienį sakė „Concept Lofts“ vadovas Andrius Voišnis, Naujamiestis yra nepelnytai pamirštas ir neįvertintas sostinės rajonas. „Tikiu šiuo, kažkada buvusiu industriniu Vilniaus rajonu ir jo kultūros ateitimi. Visame pasaulyje tokie, netoliese miesto centro esantys rajonai, sulaukia menininkų, gyventojų ir verslininkų dėmesio. Juk galimybių čia išties daug. Galų gale, Naujamiestis buvo ir pirmoji vieta Vilniuje, kurioje pradėti vystyti pirmieji gyvenamųjų ir kultūrinių loftų projektai“, – sakė A.Voišnis.

Architektas Augis Gučas susirinkusiesiems priminė, jog šiame miesto rajone dera tiek skirtingų laikmečių, tiek ir skirtingų kultūrinių sluoksnių bruožai, pradedant pramoniniais sovietmečio statiniais, senais kaimiško stiliaus pastatais bei XIX a. miestietiškos kultūros palikimu. Rajono infrastruktūra puikiai išvystyta ir dera prie greito šiuolaikinio gyvenimo, o netoliese esantis Senamiestis bei Centras suteikia galimybę greitai patekti į bet kurią miesto vietą.

Vienas pirmųjų ir daugiausiai dėmesio Naujamiestyje susilaukusių kultūrinių objektų – prieš kiek daugiau nei metus atidarytas menų fabrikas LOFTAS. „LOFTAS Naujamiestyje atsirado prieš kiek daugiau nei metus ir ši vieta kone iš karto tapo vilniečių traukos centru. Tai tik dar kartą įrodo, kad Naujamiestis turi potencialo tapti viena kultūriškai aktyviausių miesto vietų“, – žurnalistams pasakojo Viktoras Diawara, menų fabriko LOFTAS įkūrėjas ir vadovas.

Apdovanojimus „Už Naujaumiesčio revoliucijos ir loftų idėjos palaikymą“ žiniasklaidos atstovams įsteigė neformali „Naujamiesčio revoliucijos“ iniciatyvinė grupė, kurią sudaro menų fabrikas LOFTAS, „Daiktų viešbutis“, loftų projektų Vilniuje vystytojas „Concept Lofts“, Vilniaus dizaino kolegija ir kiti bendruomenės nariai.

2011 03 08

Žaliosios zonos projektas išrinktas geriausia atgimstančio Naujamiesčio vizija

Projektavimo biuro „ArchDu” sukurtą žaliosios Naujamiesčio zonos viziją visuomenė išrinko geriausiu šios sostinės dalies atgaivinimo projektu. Už kūrybinėse dirbtuvėse „Naujas veidas Naujamiesčiui“ pristatytus darbus internete balsavo beveik 5000 žmonių, o laimėtojų darbas surinko arti pusės balsų. Anot renginio organizatorių, šiomis dirbtuvėmis siekiama įkvėpti teigiamus pokyčius Naujamiestyje.

Bendruomenės judėjimo „Naujamiesčio revoliucija“, loftų vystytojos „Concept Lofts“ ir „Italų dizaino namų“ surengtose kūrybinėse dirbtuvėse architektai kūrė originalius projektus Naujamiesčiui, atsižvelgdami į rajono aplinką ir unikalią industrinę architektūrą. Tarp sukurtų darbų – antrą vietą interneto balsavime užėmęs įmonės „Kitos pusės projektai“ suprojektuotas kabantis bulvaras T. Ševčenkos gatvėje, architektūros įmonės „Devyni architektai“ pristatytas originalus daugiafunkcinis „Naujamiesčio švyturys“ ir kiti.

Anot „Italų dizaino namų“ savininko Fulvio Cancelli, pristatyti darbai išsiskiria originalumu ir drąsiomis idėjomis.

„Norėčiau padėkoti visiems kūrybinėse dirbtuvėse ateities Naujamiesčio vizijas pristačiusiems architektams. Šiuo projektu nesiekėme, jog visi sukurti darbai būtų įgyvendinti. Mes norėjome, kad architektai išlaisvintų savo kūrybiškumą ir tokiu būdu pristatytų savo vizijas Naujamiesčiui“, – sakė F. Cancelli.

Pasak loftų vystytojos „Concept Lofts“ vadovo Andriaus Voišnio, kūrybinės dirbtuvės „Naujas veidas Naujamiesčiui“ yra skirtos ne tik pristatyti originaliems architektų sukurtiems projektams, tačiau ir padėti vilniečiams ir investuotojams atrasti šią sostinės dalį.

„Prie šio projekto prisidėjome, nes tikime, kad Naujamiestis yra vienas perspektyviausių Vilniaus rajonų, kurio unikalus architektūrinis ir strateginis potencialas leidžia čia plėtoti išties įdomius ir išskirtinius projektus. Patys vystome projektus Naujamiestyje ir tikime jo ateitimi“, – teigė A. Voišnis.

Po geriausio darbo paskelbimo visi norintys iki kovo pabaigos galės susipažinti su architektų sukurtais darbai „Italų dizaino namuose“ (Konstitucijos pr. 15). Vėliau darbai bus eksponuojami kitose miesto vietose.

Neformalią „Naujamiesčio revoliucijos“ iniciatyvinę grupę sudaro menų fabrikas „LOFTAS“, „Daiktų viešbutis“, loftų projektų Vilniuje vystytojas „Concept Lofts“, Vilniaus dizaino kolegija ir kiti bendruomenės nariai

2011 03 02

Kviečiame balsuoti už geriausius architektų kūrybinių dirbtuvių “Naujas veidas Naujamiesčiui” darbus interneto portale DELFI.lt!

2011 02 25

Architektai pristatė vizijas atgimstančiam Naujamiesčiui

Architektai kviečia vilniečius ir miesto svečius atrasti Naujamiestį. Ketvirtadienį loftų vystytojos „Concept Lofts“ būstinėje buvo pristatyti kūrybinių dirbtuvių „Naujas veidas Naujamiesčiui“ dalyvių sukurti konceptualūs architektūriniai projektai, primenantys vilniečiams ir miesto svečiams šios sostinės dalies išskirtinumą ir potencialą. Renginio organizatorių teigimu, šiuo projektu siekiama įkvėpti teigiamus pokyčius Naujamiestyje.

„Concept Lofts“, „Italų dizaino namų“ ir bendruomenės judėjimo „Naujamiesčio revoliucija“ iniciatyva surengtų kūrybinių dirbtuvių metu architektai kūrė išskirtinius konceptualius projektus. Tarp jų – projektavimo biuro „ArchDu“ sukurtas funkcionalus loftų pastato „Lofthouse“ projektas, architektūros įmonės „Devyni architektai“ pristatytas originalus daugiafunkcinis „Naujamiesčio švyturys“, projektavimo įmonės „Kitos pusės projektai“ sukurtas T. Ševčenkos gatvės rekonstrukcijos projektas.

Anot „Concept Lofts“ vadovo Andriaus Voišnio, pristatyti darbai išsiskiria originalumu ir drąsiomis idėjomis.

„Norėčiau padėkoti visiems projekte „Naujas veidas Naujamiesčiui“ dalyvavusiems architektams. Su nekantrumu laukėme kūrybinių dirbtuvių darbo rezultatų, ir jie išties pranoko mūsų lūkesčius. Projektai yra skirtingi, tačiau juos vienija tai, jog įgyvendinus juos Naujamiesčio veidas pasikeistų, taptų modernesnis ir įtvirtintų šį rajoną kaip Vilniaus kultūros, dizaino ir laisvalaikio centrą“, – sako A. Voišnis.

Kūrybinių dirbtuvių kuratorius architektas Augis Gučas teigė, kad Naujamiestis yra unikali erdvė naujų, įdomių architektūrinių projektų vystymui.

„Nepelnytai pamirštame šį centrinį sostinės rajoną. Naujamiestis turi puikias galimybes tapti viena patraukliausių ir įdomiausių sostinės vietų. Vienas iš būdų pasiekti šį tikslą – tokie renginiai kaip šis. Matome išties įdomius ir kokybiškus darbus, kurių įgyvendinimas neabejotinai pagyvintų Naujamiesčio veidą“, – įsitikinęs A. Gučas.

Po darbų pristatymo visi norintys galės balsuoti už geriausius architektų sukurtus projektus Naujamiesčiui internete. Kovo 8 dieną „Italų dizaino namuose“ vyksiančio vakaro metu bus paskelbtas daugiausiai interneto vartotojų balsų surinkęs projektas.

Neformalią „Naujamiesčio revoliucijos“ iniciatyvinę grupę sudaro menų fabrikas „LOFTAS“, „Daiktų viešbutis“, loftų projektų Vilniuje vystytojas „Concept Lofts“, Vilniaus dizaino kolegija ir kiti bendruomenės nariai

2011 01 20

Architektų kūrybinių dirbtuvių “Naujas vaidas Naujamiesčiui” organizatoriai dar sykį dėkoja visiems, atsiuntusiems dalyvio anketas anketas ir informuoja, jog įvertinus visas gautas paraiškas ir parodytą motyvaciją, dalyvauti projekte atrinkti šie architektai ar jų komandos:

  • Architektai J.Liubartaitė, A.Skrolis,, A.Smaliukas, V. Avreicevič, Augustina Radžiūnaitė (Devyni architektai)
  • Architektas Laimonas Katkus
  • Architektai Dalia Treinytė , Jonas Treinys, Vladas Treinys (ArchDu)
  • Architektai Ramūnas Masteika ir Dainius Kitovas (Kitos pusės projektai)
  • Architektas Sigitas Rimkevičius (Arus)

Architektams ir jų komandoms kūrybinės užduotys bus atsiųstos anketose nurodytais el. pašto adresais sausio 21 dieną, penktadienį.

Pagarbiai,
Projekto „Naujas veidas Naujamiesčiui“ organizatoriai

2011 01 18

Bendruomenės judėjimo „Naujamiesčio revoliucija“ vardu nuoširdžiai dėkojame visiems architektams, pareiškusiems norą dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse „Naujas veidas Naujamiesčiui“.

Šiuo metu vertiname visas gautas dalyvio anketas ir apie projekte dalyvauti atrinktus architektus ar jų grupes informuosime interneto svetainėse www.newtownrevolution.lt , http://arch.newtownrevolution.lt ir asmeniniais laiškais sausio 20 dieną. Atrinktos architektų grupės bus supažindintos su kūrybinėmis užduotimis sausio 21 dieną.

Pagarbiai,
Projekto „Naujas veidas Naujamiesčiui“ organizatoriai.

2010 11 19

Pristatytas neatrastų Naujamiesčio vietų žemėlapis

Visuomenininkai pradėjo Naujamiesčio atgaivinimo kampaniją – bendruomenės judėjimo „Naujamiesčio revoliucija“ iniciatyva buvo sukurtas unikalių šios sostinės dalies vietų žemėlapis, kviečiantis vilniečius ir miesto svečius atrasti Naujamiestį. Projekto iniciatoriai teigia, jog jų planuose yra ir daugiau veiklų, kuriomis bus siekiama priminti miestiečiams šio rajono išskirtinumą, unikalią industrinę architektūrą ir potencialą.

Žemėlapyje, šią savaitę atsidūrusiame populiariausiuose Vilniaus žmonių traukos centruose, yra sužymėta dvidešimt vietų, kurios, „Naujamiesčio revoliucijos“ atstovų teigimu, yra unikalios ir vertos miestiečių dėmesio. Tarp jų – naujojo Vilniaus panorama, pirmasis pasaulyje paminklas Frankui Zappai, Vilniaus dizaino kvartalas, geriausia vieta pasitikti aušrą Vilniuje, seniausias ir didžiausias sostinės gėlių turgus bei kitos.

Anot vieno iš „Naujamiesčio revoliucijos“ iniciatorių Vytauto Matulevičiaus, šis žemėlapis nėra dar vienas nuobodus turistinis leidinys.

„Kurdami žemėlapį nusprendėme miestiečiams pristatyti ir tas Naujamiesčio vietas, kurios dažnai nepatenka į turistams skirtus žemėlapius. Norėjome pabrėžti, kad mūsų rajone yra išties išskirtinių vietų, kurios daugeliui vilniečių gali būti nepažįstamos arba užmirštos, kaip pavyzdžiui – žaliausia Vilniaus panorama į Vingio parką arba Vilniaus kinų kvartalas, besiformuojantis aukštutiniame Naujamiestyje. Žemėlapį paskleisime kuo plačiau, kad kuo daugiau vilniečių galėtų su juo susipažinti“, – sako V. Matulevičius.

Nuo lapkričio pradžios vilniečių akį traukia šalia J. Basanavičiaus ir Švitrigailos gatvių esanti jaunųjų menininkų sukurta rožinė „Naujamiesčio revoliucijos“ stotelė, o prieš dvi savaites trijose rajono vietose atsirado molinių varpelių, sukabintų ant medžių, alėjos. Pasak „Naujamiesčio revoliucijos“ atstovo, judėjimo planuose – kultūriniai renginiai, kūrybinės dirbtuvės bei simpoziumai, kuriuose profesionalai kurs Naujamiesčio ateities viziją.

Neformalią „Naujamiesčio revoliucijos“ iniciatyvinę grupę sudaro menų fabrikas „LOFTAS“, „Daiktų viešbutis“, loftų projektų Vilniuje vystytojas „Concept Lofts“, Vilniaus dizaino kolegija ir kiti bendruomenės nariai.

2010 11 08

Varpelių skambesys skelbia Naujamiesčio atgimimą

Jaukios varpelių alėjos kviečia vilniečius ir miesto svečius atrasti Naujamiestį. Savaitgalį neformalaus bendruomenės judėjimo „Naujamiesčio revoliucija“ iniciatyva trijose šio rajono vietose ant medžių buvo sukabinta beveik 200 molinių varpelių. Anot iniciatorių, šis ir kiti judėjimo projektai siekia priminti šios centrinės sostinės dalies išskirtinumą, unikalų architektūrinį paveldą ir neišnaudotas galimybes.

Varpeliai iškabinti T. Ševčenkos, Statybininkų ir Švitrigailos gatvėse prie „Daiktų viešbučio“, pirmojo tikrojo loftų projekto „SoHo Lofts“ ir menų fabriko „LOFTAS“. Vienas „Naujamiesčio revoliucijos“ iniciatorių Vytautas Matulevičius teigia, kad varpelių alėjos – tai vienas iš daugelio judėjimo projektų.

„Tikiu, kad varpelių skambėsys primins vilniečiams mūsų rajono išskirtinimą. Tačiau tik šiuo projektu neapsiribojame – nuo lapkričio pradžios šalia J. Basanavičiaus ir Švitrigailos gatvių sankryžos esanti viešojo transporto stotelė jaunųjų menininkų dėka neatpažįstamai pakeitė išvaizdą ir skelbia Naujamiesčio atgimimą. Artimiausiu metu populiariose Vilniaus vietose atsiras įdomiausių Naujamiesčio vietų žemėlapiai“, – sako V. Matulevičius.

Anot projekto iniciatoriaus, judėjimo planuose – kūrybinės dirbtuvės bei simpoziumai, kuriose profesionalai kurtų Naujamiesčio ateities viziją.

Neformalią „Naujamiesčio revoliucijos“ iniciatyvinę grupę sudaro menų fabrikas „LOFTAS“, „Daiktų viešbutis“, loftų projektų Vilniuje vystytoja „Concept Lofts“, Vilniaus dizaino kolegija ir kiti bendruomenės nariai.

2010 11 03

Originali stotelė kviečia kitaip pažvelgti į Naujamiestį

Išskirtinė viešojo transporto stotelė kviečia vilniečius ir miesto svečius atrasti Naujamiestį. Keturių jaunų menininkų projektas „Naujamiestis pro rožinius akinius“, kurio dėka neatpažįstamai pasikeitė viešojo transporto paviljonas šalia Švitrigailos ir J. Basanavičiaus gatvių sankryžos, siekia priminti šios sostinės dalies išskirtinumą, unikalų architektūrinį paveldą bei neribotas galimybes. Projektą pristatančios bendruomenės iniciatyvos „Naujamiesčio revoliucija“ atstovai teigia, jog tai yra pirmoji iš daugelio veiklų, atgaivinsiančių šį sostinės rajoną.

Stotelėje, esančioje pačioje Naujamiesčio širdyje, atsirado dideli rožiniai akiniai, kviečiantys kitaip pažvelgti į šį rajoną. Viešojo transporto pavilijone taip pat yra įdomiausių Naujamiesčio taškų žemėlapis. Anot projekto autorių, jame bus sužymėtos vietos, kurių nėra įprastuose turistams skirtuose bukletuose.

Vilniaus dizaino kolegijos studentai Vaidas Siniauskas, Dominyka Kuznecovaitė, Dovydas Bunka bei jų kolegė Marta Šutko iš Vilniaus Gedimino technikos universiteto sukūrė unikalią viešojo transporto  stotelės apipavidalinimo koncepciją kūrybinių dirbtuvių, kuriose savo originalias idėjas pristatė 30 jaunų talentingų menininkų, metu. Po dvi savaites trukusio projektų vertinimo Vilniaus dizaino kolegijos sudarytoje komisijoje bei bendruomenės balsavimo socialiniame tinkle „Facebook“, paaiškėjo, jog būtent šis projektas projekto partnerio „JCDecaux Lietuva“ viešojo transporto paviljone.

Vienas „Naujamiesčio revoliucijos“ iniciatorių Vytautas Matulevičius teigia, jog stotelės apipavidalinimu šis bendruomenės judėjimas neapsiribos.

„Stotelės apipavidalinimas yra tik vienas iš daugelio mūsų sugalvotų veiklų, kurių dėka mes norime padėti vilniečiams atrasti mūsų rajoną. Jau kitą savaitę net trijose Naujamiesčio vietose atsiras jaukios molinių varpelių alėjos. Taip pat parengemė ir kišeninę žemėlapio versiją, kuri artimiausiu metu atsiras Vilniaus baruose bei kitose žmonių traukos vietose“, – sako V. Matulevičius.

Neformalią „Naujamiesčio revoliucijos“ iniciatyvinę grupę sudaro menų fabrikas „LOFTAS“, „Daiktų viešbutis“, Vilniaus dizaino kolegija ir kiti bendruomenės nariai.

2010.10.12

Išskirtinė stotelė kvies atrasti Naujamiestį

Dizaineriai siūlo naują rūbą Naujamiesčio viešojo transporto pavilijonui. Dvi savaites Vilniaus dizaino kolegijos sudaryta komisija ir interneto vartotojai rinko nugalėtoją iš dešimties jaunųjų menininkų sukurtų stotelės apipavidalinimo koncepcijų. Neformalaus bendruomenės judėjimo „Naujamiesčio revoliucija“ inicijuotą konkursą laimėjo keturių menininkų projektas „Naujamiestis pro rožinius akinius“. Organizatorių teigimu, ši koncepcija yra ne tik žaisminga ir traukianti akį, tačiau kartu ir puikiai atspindi neformalaus judėjimo tikslus.


Vilniaus dizaino kolegijos studentai Vaidas Siniauskas, Dominyka Kuznecovaitė, Dovydas Bunka bei jų kolegė Marta Šutko viešojo transporto stotelėje siūlo įrengti milžiniškus rožinius akinius. Idėjos autorių teigimu, tai simbolizuoja pokyčius Naujamiestyje, kurių dėka vilniečiai pradės kitaip žvelgti į šį sostinės rajoną. Pavilijone taip pat numatyta vieta dideliam žemėlapiui, kuriame būtų pristatomos įdomiausios šios miesto dalies vietos.

Vilniaus dizaino kolegijos destytojas Mantas Lesauskas teigia, jog buvo sukurta idomių stotelės koncepcijų, tačiau nugalėjo estetika ir originalumas.

„Laimėtojų komandos projektas mane asmeniškai paperka paprastumu, nes idėja stilizuotą Naujamiesčio žemėlapį patalpinti ant skaidraus stogo yra labai paveiki ir be galo paprasta. Tikiuosi, kad ir stotelės lankytojams ji sukurs maksimalų emocinį poveikį savo šešėlių žaismu, bei primins, kaip svarbu kartais pakelti akis į viršų“, – sako M. Lesauskas.

Anot vieno „Naujamiesčio revoliucijos“ iniciatorių Vytauto Matulevičiaus, šis projektas puikiai atspindi pokyčius šiame Vilniaus rajone.

„Pateiktos koncepcijos pranoko mūsų lūkesčius. Buvo sukurta išties išskirtinių projektų, kurių įgyvendinimas įpūstų daugiau gyvybės Naujamiesčiui. Nugalėtojų projektas mane žavi savo originaliomis idėjomis“, – teigia V. Matulevičius.

Viešojo transporto stotelės apipavidalinimas – pirmasis „Naujamiesčio revoliucijos“ projektas, kuris bus įgyvendintas artimiausiu metu. Pasak idėjos autorių, šioje Vilniaus dalyje taip pat atsiras jaukios varpelių alėjos. Judėjimo iniciatoriai žada architektų kūrybines dirbtuves, kuriose bus diskutuojama apie Naujamiesčio reikšmę miestui, potencialą ir neišnaudotas galimybes. Neformalią judėjimo iniciatyvinę grupę sudaro menų fabrikas „LOFTAS“, „Daiktų viešbutis“, Vilniaus dizaino kolegija ir kiti.